Konwencje

I OGÓLNOPOLSKA KONWENCJA
'AQUA AEROBIK' 14-16.05.2004 r.
AWF Poznań


W dniach od 14 d 16 maja 2004 r. w Sierakowie, na terenie rekreacyjnych obiektów ZG TKKF, Fundacja na Rzecz Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu zorganizowała wybitnie specjalistyczną konwencję "Aqua fitness". Celem konwencji była wymiana doświadczeń oraz zapoznanie z najnowszymi trendami obowiązującymi w prowadzeniu zajęć Aqua fitness. W ramach konwencji zorganizowano również seminarium na temat teoretycznych i biologicznych uwarunkowań prowadzenia zajęć w środowisku wodnym.W konwencji uczestniczyli instruktorzy Aqua aerobiku z całego kraju oraz nauczyciele akademiccy z uczelni zajmujących się kształceniem kadr dla potrzeb kultury fizycznej. Gościem honorowym konwencji była Katarzyna Michalik [Nike Elite Poland], która zaprezentowała dwa autorskie programy dotyczące prowadzenia zajęć z Aqua aerobiku. W pierwszym wykorzystano proste formy ruchowe w środowisku wodnym [Aqua Adaptacja], natomiast drugi miał charakter treningu kształtującego siłę i wytrzymałość mięśniową [Total Body Conditioning]. Uzupełnieniem części praktycznej był wykład na temat teoretycznych i praktycznych podstaw prowadzenia zajęć z Aqua aerobiku. Do grona prezenterów zaproszono Joannę Apolinarską [SAF - Hera] oraz Magdalenę Proch [SAF - Hera]. Pierwsza zaprezentowała dwa dynamiczne i perfekcyjnie przeprowadzone zajęcia związane z kształtowaniem wytrzymałości o charakterze tlenowym oraz kształtowaniem sylwetki przy wykorzystaniu podstawowego sprzętu do tego typu zajęć. Druga z kolei zaproponowała ciekawą lekcję Aqua joggingu i walkingu. Atrakcją konwencji był nocy cudowny i niezapomniany program z wykorzystaniem gry światła i dźwięku. Show "Afro - Aqua aerobik" prowadzony przez Joannę Apolinarską [SAF - Hera], był próbą poszukiwania nowych rozwiązań w Aqua aerobiku. Konwencję zakończył "Aqua Training - Interval" zaproponowany przez Krzysztofa Pietrusika, głównego organizatora konwencji, pasjonata i prezentera wszelkich form aktywności fizycznej w środowisku wodnym dla dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych. Cel konwencji został zrealizowany. Biorąc pod uwagę coraz większe zapotrzebowanie na zgłębienie tajników związanych z prowadzeniem zajęć z Aqua fitness organizatorzy planują zorganizowanie w najbliższym czasie kolejnej konwencji połączonej z warsztatami.
 

GALERIA ZDJĘĆ Z KONWENCJI:

    

    

    

    

    

 

SIERAKÓW 2006
KURS INSTRUKTORÓW REKREACJI RUCHOWEJ
SPECJALNOŚĆ: PŁYWANIE
[Z ELEMENTAMI AQUA FITNESS]

 

 

W dniach od 28 czerwca do 15 lipca 2006 roku w Sierakowie koło Poznania, odbył się kolejny kurs na stopień instruktora rekreacji ruchowej - specjalność pływanie, zorganizowany na obiektach ZG TKKF. Uczestnicy po ukończeniu kursu, zdaniu egzaminu praktycznego i teoretycznego, otrzymali zawodowe uprawnienia państwowe, uprawniające do samodzielnej pracy dydaktycznej w jednostkach i klubach sportowo-rekreacyjnych, stowarzyszeniach, zakładach pracy oraz ośrodkach i klubach prywatnych itp.

W ramach kursu realizowano również program przygotowujący kursantów do prowadzenia zajęć z Aqua Fitness. Program szkoleniowy obejmował między innymi: Aqua aerobik, Aqua jogging i walking, Aqua training, a także formy aktywności w środowisku wodnym dla kobiet w ciąży oraz osób w wieku seniora.

Atrakcją warsztatów było zapoznanie uczestników kursu z oryginalną metodą treningu kolarskiego realizowanego w wodzie na specjalnych rowerach, tzw. "HydroCycling". Tego typu zajęcia można było zrealizować dzięki uprzejmości właścicieli Centrum Aqua Fitness "AQUATIC" w Poznaniu, który pierwsze w Polsce, proponuje tą formę aktywności fizycznej swoim klientom.

Niezapomnianym przeżyciem dla uczestników kursu był udział w nocnym, cudownym i niezapomnianym programie Aqua aerobiku z wykorzystaniem gry świateł i dźwięku.